PLAKAT NAJ DRUKm.jpg

ość w gardle 2

Sztuka pod adresem przygotowuje drugą część lubianej przez Państwa komedii dla dorosłych "Ość w gardle"!

Dalsze perypetie Olgi, Marleny, Wiktora i Błażeja. Mamy nadzieję, że ich pogmatwane losy spodobają się dawnym, jak i nowym widzom.

Bądźcie gotowi na potężną dawkę śmiechu! Do zobaczenia!

 

Reżyseria i scenariusz:

Katarzyna Bonev


OBSADA

DSC08633NAJ.jpg

Ania Glanowska

Z zawodu Ania jest restauratorką i instruktorką jogi, ale jej rola w komedii "Ość w gardle" nie jest jej debiutem. Ania występowała wcześniej z amatorskimi zespołami z Cieszyna.

Z aktorami zawodowymi zagrała po raz pierwszy i świetnie dała sobie radę. Spokój joginki pozwolił opanować tremę, a wdzięk i 100-procentowe zaangażowanie dało widzom powód do uśmiechu i dobrej zabawy.
 


DSC08730NAJ-2.jpg

Marcin Kaleta

Marcin ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego we Wrocławiu - Wydział Aktorski oraz trzyletnie Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Obecnie jest aktorem Sceny Polskiej w Těšínském Divadle.

Marcin jest wszechstronnym aktorem, gra w teatrze i w telewizji. W komedii "Ość w gardle" idealnie wcielił się w rolę fana "Gwiezdnych wojen", zdobywając serca miłośników tej sagi. Postać Błażeja zagrana jest z niezwykłą energią oraz z dużą dbałością o szczegóły, co na pewno spodoba się widzom.


DSC08675NAJ1.jpg

Barbara Szotek Stonawski

 

Barbara Szotek-Stonawski w roku 1993 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Po studiach wróciła w rodzinne strony i zaangażowała się do teatru w Czeskim Cieszynie. Basia pracuje także z dziećmi i dla dzieci przy różnych projektach. Jest aktorką bardzo ekspresyjną i szalenie ambitną. Doceniona m.in. przez Krystiana Lupę, w którego spektaklu występowała.

Teraz wciela się w postać Olgi w komedii „Ość w gardle” oraz “Ość w gardle - część druga".


DSC08606pm.jpg

Janusz Kaczmarski

Janusz Kaczmarski studiował w PWSFTviT. Od roku 2001 pracuje na Scenie Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie.

Zagrał wiele ról telewizyjnych i filmowych. W 2012 otrzymał nagrodę im. Leny Starke za rolę Stanisława Wokulskiego w spektaklu "Lalka" wystawianego na Scenie Polskiej w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Niezwykłe poczucie humoru i ogromne doświadczenie zdobyte w wielu teatrach idealnie wpisuje się w spektakle Sztuki pod adresem.


Sztuka pod adresem ©