ość w gardle

to jednoaktowa komedia dla dorosłych, grana przez czterech aktorów.

Kameralna sztuka jest idealnym punktem programu podczas imprezy firmowej, wydarzeniem w lokalu np. walentynki, Dzień kobiet, czy oryginalnym pomysłem na prezent urodzinowy.

Scenografię zawsze tworzy wnętrze, w którym gramy.

Około 50 minut rozrywki jest świetnym początkiem do kontynuacji zabawy.

Aktorzy Małgorzata Pikus, Anna Glanowska, Grzegorz Widera oraz Marcin Kaleta są bohaterami spektaklu, w którym zdrada jest tylko początkiem dalszych zabawnych perypetii.

 

Reżyseria i scenariusz:

Katarzyna Bonev


OBSADA

DSC08633NAJ.jpg

Ania Glanowska

Z zawodu Ania jest restauratorką i instruktorką jogi, ale jej rola w komedii "Ość w gardle" nie jest jej debiutem. Ania występowała wcześniej z amatorskimi zespołami z Cieszyna.

Z aktorami zawodowymi zagrała po raz pierwszy i świetnie dała sobie radę. Spokój joginki pozwolił opanować tremę, a wdzięk i 100-procentowe zaangażowanie dało widzom powód do uśmiechu i dobrej zabawy.
 


DSC08730NAJ-2.jpg

Marcin Kaleta

Marcin ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego we Wrocławiu - Wydział Aktorski oraz trzyletnie Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Obecnie jest aktorem Sceny Polskiej w Těšínském Divadle.

Marcin jest wszechstronnym aktorem, gra w teatrze i w telewizji. W komedii "Ość w gardle" idealnie wcielił się w rolę fana "Gwiezdnych wojen", zdobywając serca miłośników tej sagi. Postać Błażeja zagrana jest z niezwykłą energią oraz z dużą dbałością o szczegóły, co na pewno spodoba się widzom.


DSC08675NAJ1.jpg

Barbara Szotek Stonawski

 

Barbara Szotek-Stonawski w roku 1993 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Po studiach wróciła w rodzinne strony i zaangażowała się do teatru w Czeskim Cieszynie. Basia pracuje także z dziećmi i dla dzieci przy różnych projektach. Jest aktorką bardzo ekspresyjną i szalenie ambitną. Doceniona m.in. przez Krystiana Lupę, w którego spektaklu występowała.

Teraz wciela się w postać Olgi w komedii „Ość w gardle” oraz “Ość w gardle - część druga".


DSC08606pm.jpg

Janusz Kaczmarski

Janusz Kaczmarski studiował w PWSFTviT. Od roku 2001 pracuje na Scenie Polskiej teatru w Czeskim Cieszynie.

Zagrał wiele ról telewizyjnych i filmowych. W 2012 otrzymał nagrodę im. Leny Starke za rolę Stanisława Wokulskiego w spektaklu "Lalka" wystawianego na Scenie Polskiej w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

Niezwykłe poczucie humoru i ogromne doświadczenie zdobyte w wielu teatrach idealnie wpisuje się w spektakle Sztuki pod adresem.


MAŁGORZATA PIKUS

Ukończyła Szkolę Aktorską i Telewizyjną SPOT. Aktorka Sceny Polskiej w Těšínském Divadle.

Z Gosią znamy się ze sceny teatralnej, wspólnej reżyserii spektaklu z młodzieżą z Zaolzia, a teraz łączy nas projekt Sztuka pod adresem. Gosi talent znany jest zarówno widzom w teatrze, jak i również fanom m.in. filmu "Poupata". Za rolę w tym filmie otrzymała nominację do nagrody Czeskiej Krytyki Filmowej. Posiada elektryzujący głos, o czym można się przekonać oglądając osobisty recital "Aktorka prowincjonalna" w reżyserii Bogdana Słupczyńskiego. Akompaniują jej wybitni muzycy - Tomasz Pala i Bartosz Struchlik. Ten recital mam również zaszczyt promować. Gosia, uważana za aktorkę dramatyczną, jest doskonałą aktorką ... komediową. Temperament, ostry język i niewątpliwy seksapil musicie Państwo zobaczyć sami.
GRZEGORZ WIDERA

Ukończył PWST we Wrocławiu, WSB w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie-LOGOPEDIA. Aktor Sceny Polskiej w Těšínském Divadle.

Poczucie humoru Grzegorza i dystans do samego siebie pozwoliły na stworzenie barwnej postaci. Rola kochanka i męża nie stanowiła żadnego problemu, zmierzył się z nią a efekt jest świetny. Praca z takim aktorem to wielka przyjemność, która owocuje wieloma wrażeniami wywołanymi po stronie widowni.


Sztuka pod adresem ©